1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Пошук по сайту

Розсилка новин

Що ж таке «ЗАГУЛ» і «з чим його їдять»?

Мотофестиваль «ЗАГУЛ» - це той «зліт», це той розважальний захід, на якому організатори не мають за мету заробляння коштів. Усі їхні зусилля спрямовані на те, щоб кожен байкер відчував себе як вдома: комфортно й затишно, де йому завжди раді. Тож охочі збираються на такому мотофестивалі задля душевного спілкування та драйвового проведення часу з цікавою шоу-програмою.
Вінницькі байкери щороку проводять мотофестиваль «ЗАГУЛ». Це стало уже традицією , яка передається з року в рік. Ревище двигунів, люди в шкірі і море пива – так зазвичай характеризують байкерські «зліти». Але на відміну від інших, «ЗАГУЛ» по-Вінницьки, став одним із найбільших і найдушевніших збіговиськ мотоциклістів в Україні та за її межами – сюди приїздять не просто відпочити, а «пограти м'язами» - похвалитися своїми мотокіньми, взяти участь в конкурсах, розповісти чого досягли за той час, що не бачились з однодумцями. Скільки б не писали про цих відчайдух – їхнє життя все одно в реалі якоїсь таємничості, хоча існування свого вони й не приховують. А наша уява про них здебільшого засмічена стереотипами.

« Байкер – це не щось страшне, як часто думають. Адже в народі суворі хлопці в шкіряних куртках асоціюються радше з злодійськими рухами в різних країнах, наркотиками, зброєю та іншими сумнівними видами діяльності, але ніяк не з певною субкультурою. Це швидше навішування ярлика, навіяного іноземним кіно. Але в реальності все навпаки. Люди, які купують двоколісну техніку, - успішні й сформовані особистості різних професій: директори, підприємці, лікарі, депутати і т. д Отож, ніякі вони не бандити, а їх божевілля полягає лише в тому, що відважились побороти серйозний соціальний бар'єр. Можливо, багато хто думав про те, щоб приєднатись до моторуху, однак вкладені в голову роками думки, не дають цього зробити ».– розвінчує стереотипи про байкерів один із організаторів мотоспільноти Ігор Марценюк.
Байкерський рух – це не тільки гонки на мотоциклах, як часто уявляють собі пересічні громадяни, але й достатньо регламентований спосіб життя, в основі якого лежать неписані закони поведінки та кодекс честі, постійне середовище спілкування, певне коло інтересів, стиль поведінки, одяг характерний для кожного із типів мотоцикла (спорт, чоппер, ендуро…), сленг (цензурний), а також певний рівень технічних знань…
Багатьом із нас важко зрозуміти те відчуття щастя, яке дарує вітер у обличчя з шаленою швидкістю під ревіння літрового мотора і мерехтіння зірок над нічною трасою. Багатьом, але не байкерам. Вони – одні з небагатьох представників субкультур, члени яких по-справжньому «один за всіх і всі за одного». Для них байк – не просто галасливий і швидкий транспорт пересування, це – їхній стиль життя. А об’єднує цих «божевільних» одне – МОТОЦИКЛИ.
«Мотоциклісти у Вінниці були завжди, але сьогоднішній «ЗАГУЛ» було засновано у далекому 2009 році, коли вони вперше вирішили об’єднатись у мотоколектив . Спочатку він був створений неофіційно, так би мовити «на словах». І лише цього року клуб зареєстровано як громадську організацію «Мотофестиваль ЗАГУЛ». Метою такої організаціє є пропагування серед Вінницької молоді мотокультури та здорового способу життя. Збори відбуваються щотижня на «сlubhouse», де члени клубу та організатори обговорюють плани клубного життя та підтримують український дух байкерів. Також варто зазначити й те, що байкери мотоспільноти є активними учасниками життя нашого міста. Намагаються підтримувати усі культурно-масові заходи міста та області, займаються благочинністю, вшановують пам’ять загиблих побратимів та підтримують учасників АТО. Щороку учасників клубу стає дедалі більше. Вочевидь, і не спроста?! Фестиваль проводиться на одному й тому ж місці-піонерський табір за смт. Стрижавка, що поблизу «Гостевії». Серед учасників мотоспільноти є представниці прекрасної статі, котрі не гірше чоловіків справляються за кермом двохколісного. Деякі з них, встигли навіть побувати за кордоном (Польща, Молдова, Білорусь, Грузія…) перетнувши кордон власним мотоциклом. Отакої!
Серед «залізних коней» мотоспільноти можна зустріти: Suzuki Intruder VZR 1800, Yamaha Drag Star XUS 1100 Classic, Suzuki Intruder VL 1500 Classic, Honda Shadow VT 750 Classic, Honda Shadow VT 400 Classic, Honda CB 400 SF Vtec 2, Honda Transalp XL 400, Yamaha TTR 250, Jawa 350, Suzuki RF 400, Yamaha TDM 850 та ін.
Середньостатистична ціна на нормальний мотоцикл сягає близько 5000 уе, є у продажі мотоцикли за 15000 уе й дорожчі. Наприклад, Suzuki Intruder VZR 1800 коштує 12000-14000 уе. «Але який би не був коштовний мотоцикл, чи кілька тисяч гривень або майже сто тисяч американських президентів, в середовищі байкарів, найбільш цінується мотоцикл, який створений власними руками!», - додає Ігор Марценюк.
Найпопулярніша марка мотоцикла-це звичайно «Honda». Двигуни цієї марки славляться виключно надійністю. Перемоги «Honda» в гонках мотоциклів такі численні, що їх не має сенсу перераховувати. На сьогоднішній день компанія «Honda» займає перше місце в світі з виробництва мотоциклів, які славляться на весь світ своєю неперевершеною якістю та інноваційними технологіями.
УВАГА! Щорічно, в розпал травня Вінницька громадська організація мотоспільноти запрошує всіх небайдужих на VI Міжнародний мотофестиваль «ЗАГУЛ» який співпадає з Днями Єропи в місті Вінниця, який відбудеться 15-17 травня 2015 року. «Зліт» буде присвячений темі українського колгоспу, тобто «ЗАГУЛ» і тема фестивалю - байкери в колгоспі». Організатори пропонують Вам, дорогі читачі провести незабутні вихідні, огорнуті ностальгічним настроєм, теплотою, душевністю й неймовірним драйвом! Хто був в минулих роках, той знає, а хто тільки вперше збирається – чекаємо з щирими обіймами, не пошкодуєте! На Вас очікуватиме насичена програма, з веселими конкурсами, змаганнями, смачна їжа, хороша жива та різноманітна музика і багато іншого. Отож, власників «сталевих коней» та жителів міста і не тільки, ласкаво просимо! За детальнішою інформацією звертайтесь за цим посиланням: https://vk.com/motovinnitsa.
Журнал «Autohouse» бажає організаторам «Зліту» й надалі займатись розвитком свого клубу. Тому що існування мотоклубів – це гарант руху вперед, гарантія того, що байкерський рух непогасне і не піде в минуле, поступившись місцем анархії, розрізнених мотоциклістів і мототусовок. Саме мотоклуби є хранителями і носіями байк культури, історії, традицій, філософії. Мотоклуби сприяють об’єднанню і об’єднанню байкерів. Вони пропагують свободу і свій спосіб життя, розносячи його по світлу на крилах своїх мотоциклів. Мотоклуб це братство однодумців, це сім’я для байкера.. Доки існують мотоклуби, мотоциклісти вітатимуть один одного на дорозі, надаватимуть один одному допомогу і захищати один одного. Нехай ніколи не полишає вас оптимізм і віра в щасливу долю нашої молодої держави, нехай здійсняться всі ваші мрії та сподівання, а кожен день приносить радість, душевну гармонію й людську вдячність! Бажаючим же приєднатись до них радимо: «Куй железо, пока горячо!»

Інна Жмурко