1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Пошук по сайту

Розсилка новин

На Вінниччині пройшов парад автовишиванок

Суботній день розпочався у місті оптимістичними приготуваннями й енергійною метушнею, яку зчинив натовп біля буд. офіцерів. Незважаючи на погодні умови, вінницькі автомобілісти вирішили масштабно відзначили своє професійне свято: із патріотичним авто-мото пробігом «Парад Автовишиванок», конкурсом «Міс Автохаус» та навіть чемпіонатом по авто боулінгу. Долучитися до такого свята мали змогу усі водії, лише прихопивши із собою національну символіку України та попередньо зареєструвавшись в інтернеті відповідної спільноти. Автомобілі учасників були прикрашені «вишиванковим» автотюнінгом, жовто-блакитними стягами й патріотичними наліпками. По обіді колона автівок рушили від буд. офіцерів до ТРЦ «Мегамолл». Автолюбителі з синьо-жовтою символікою проїхались містом, вітаючи перехожих сигналами клаксонів та вигуками «Слава Україні». Загострене почуття патріотизму змішувалось з диким драйвом. На площу перед ТРЦ «Мегамолл» з’їхалось понад 80 автомобілів, де власне й стартувала авто-мото виставка.

Організатор у такий спосіб закликав вінничан підтримати громадсько-патріотичний проект у складний для України час й показати, що наразі дійсно важливе.
- Я разом зі своєю командою вирішили влаштувати «Парад Авто вишиванок», заради шляхетної мети громадянського і людського обов’язку – підтримати наших воїнів, показати, що ми справжні патріоти своєї Вітчизни.
Цей авто-пробіг був загальним. Всі бажаючі, які наклеїли наліпки на свій автомобіль,- мали можливість взяти участь. Виставка не була спеціалізованою. Хоча були присутні спортивні та картингові автомобілі, які змагались на Чемпіонаті України. Також хочу висловити свою подяку державтоінспекції, яка пішла нам на зустріч й допомогла організувати рух, коли ми їхали колоною по місту,- ділиться керівник проекту - журналу «Autohouse» Армен Мовсесян.

Найпривабливішим патріотичним автотюнінгом, який зваблював своїми націоналістичними мотивами, на думку багатьох,- виявився мікроавтобус власник якого Микола Вовк. Учасник спеціально приїхав з Гайсина, щоб взяти участь в автопробігу.
-Я дізнався про «Парад Автовишиванок» з інтернету та від своїх друзів. Довго не роздумуючи вирішив взяти участь. Мій мікроавтобус прикрасив майстер з Гайсина Олександр Нечепуренко. Він використовував здебільшого націоналістичні наліпки. З - заду дверей він намалював напис «Україна понад усе!» Колись козаки теж відстоювали свою позицію України за волю, то хіба я 55-літній гірший духом за молодь? Хочу своєю автовишиванкою, що на мікробусі, пояснити, що це доставка патріотизму для усіх жителів України,- зізнається один із учасників підприємець Микола Вовк.

Також варто відзначити й те, що до автопробігу приєдналась єдина жінка. Вона на рівні з чоловіками продемонструвала свою підтримку українському народові.
-У нас на Вінниччині існує багато дійсних автоклубів. Це об’єднання громадян на добровільних засадах. Журнал «Autohоuse» постійно організовує на день «Автомобіліста» постійні акції. Автопробіг відбувається далеко не вперше. Хоча, як на мене,- Вінниця - єдине місто, де його так масштабно святкують! Я представляю жіночий клуб «Автоледі». Ми намагаємось постійно приймати у ньому участь. Проте, оскільки випав неочікуваний сніг, не всі жінки встигли перевзути шини своїх автомобілів, тому, на жаль, не з’явились. Зазвичай ми активно підтримуємо будь-які такі різноманітні акції, тому що це неймовірно цікаво,- розповідає голова автоклубу «Автоледі», директор вінницького соціально-економічного інституту «Україна» Гання Давиденко.

Щоб свято стало яскравим та красивим, ми рішили організувати конкурс «Міс Автохаус». Він був оголошений ще в 2014 році, в січні місяці, в соц. мережах. Судді обрали конкретних фіналісток, які пройшли попередній кастинг і виступали на День автомобіліста. Атмосфера була чудова. Нам вдалось відсвяткувати цей день на славу, відволікти людей від щоденної метушні та зневірення в щасливе майбутнє.
Патріотичний флешмоб до «Дня автомобіліста», який організував журнал «Autohouse» - своєрідний рекорд. Адже всі бажаючі могли долучитися до участі в святі, залишивши відбиток своєї «долоні» на великому «полотні». Це зробило більшість вінничан.
Ми показали всьому світу, що ми українці! Ми – патріоти! Наш парад вишиванок – це символ любові до нашого міста! Символ любові до нашої країни! Вінниця – серце України!


Спеціально для журналу «Аutohouse» Інна Жмурко