1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Пошук по сайту

Розсилка новин

Таксі на підборах

Жінка, котра виконує традиційно чоловічу роботу, завжди привертає до себе увагу, чи не так? Зазвичай, чоловіки скептично ставляться до подібного, пояснюючи це тим, що місце чарівної половини людства лише на кухні. Героїня нашої розповіді спростовує цю хибну думку - 35-річна Віра Павлівна Грибіна обрала рідкісну для представниць прекрасної статті професію - таксиста. Вже 8 років (з них 6 років від початківця до старшого диспетчера і 2 роки як водій) поспіль жінка заробляє на життя таксуванням. За цей час отримала посвідчення водія. Ця професія поєднала те, що жінці до вподоби: спілкування з людьми й автомобільну їзду.

- Починала стажером, потім диспетчером, старшим диспетчером. Зараз працюю заступником директора служби TAXI «Форсаж», і для того, щоб краще розуміти водіїв – по вихідним виїжджаю на замовлення. Пригадую, коли вперше прийшла лише на роботу і почала виїжджати,то спочатку мій чоловік категорично забороняв, адже це небезпечно. Згодом все ж таки поступився мені, мовляв : «Можливо, в тебе не вийде і більше не захочеш..» Та ввечері я прийшла до нього зі словами: «У мене вийшло!Впоралась!Хочу ще!». Загалом у таксі працювати трохи складно: потрібно завжди «дивитись в обидва ока», особливо в години-пік. Та ще й зважаючи на те, що в місті так багато транспорту…Але я завжди хотіла керувати машиною, мати власне авто. Тож можна вважати, що моя мрія справдилась. Зараз мене все влаштовує, і я буду працювати стільки, скільки ще матиму сил. Від своєї роботи отримує шалене задоволення. Можливо, на даний момент не так багато заробляю, оскільки мало проводжу часу в машині. Проте не шкодую, що зайнялась візництвом. Справа далеко не в грошах. Це спосіб життя!,-ділиться пані Віра.
- Як реагують клієнти та перехожі, коли за кермом таксі бачать жінку?Треба бути холоднокровною у всіх випадках? Адже як-не-як на дорозі бувають складні ситуації? І дискримінація все-таки існує?
- Пересічних громадян та клієнтів трохи дивує..Але якогось особливого ставлення до себе (на кшталт «жінці за кермом не місце») не відчувала. Чоловіки-клієнти, буває, реагують на мій приїзд навіть радістю, зі словами : «О, як добре, що жінка приїхала, значить сьогодні пощастить!». Часто запитують : «Що Вас змусило податись у таксі?» і т.п. Бувало й таке, коли клієнт п’яний, мусила вести, бо хотіла заробити. В таких випадках намагалась злагодити можливі конфлікти, щоб пасажир залишився задоволеним та й чайові хороші залишив.  Щодо дискримінації, то можу твердо заявити, що ніколи її не бачила на дорозі. Моє службове авто не тоноване (принципово не роблю це), адже, коли потрібно розвернутись, то мене без проблем пропустять.  Колеги-чоловіки піклуються про мою безпеку і готові в будь-який момент приїхати на допомогу, підказати, де знаходиться та чи інша адреса. Буває, стоїмо разом(навіть з інших служб таксі колеги)..до них підходить клієнт, а вони навпаки мені його віддають, мовляв : «Підходьте до тієї машини!». Ставлення дуже гарне!
- Коли отримали посвідчення водія? Чи маєте власний автомобіль?
- У 2012 році. Машини власної на той час не було, але дуже хотіла. Цілий рік збирала кошти, бо ж ходжу на роботу, крім того, що таксую. Мені казали, що мрія моя не здійсниться, якщо не куплю авто зараз. Коли мала відповідну суму, придбала перше своє авто «Chevrolet Aveo» 2005 р.- компактний автомобіль для міста. Все, що хотіла від нього отримала.
- За скільки хвилин та в районі скількох км Ви зобов’язані подати машину під будинок?
- Замовлення від 3до 12 хв. виконуються, а беруться вони за 2 км. Це не обмеження, а тому, що економічно не вигідно їхати кудись в дальнє замовлення.
- Розкажіть про свої робочі будні?
- Професія таксиста цікава. Чого тільки вартує спілкування з клієнтами! Бачачи за кермом жінку, серед них знаходиться багато охочих поговорити – вилити душу, серед таких і чоловіки. Я була здивована, що навіть молоді хлопці розповідають мені про свої проблеми і питають поради. Поговорю з ними, заспокою, дякують, кажуть, що стало легше. Тож займаюсь і своєрідною психологічною допомогою. Під кінець робочого дня мене переповнюють емоції. Коли приїжджаю додому на мене чекає коханий чоловік. Це так приємно. Ділюсь з ним, розповідаючи, що було за день. Наприклад, запам’ятовую усі свої замовлення. А їх буває чимала кількість 15-20 + підсадка. Адреналін в моїй крові просто зашкалює! Відчуття, ніби пробігла марафон, хоч їздила у автомобілі цілісінький день.
- Коли люди найчастіше викликають таксі?
- Найбільше замовлень у таксистів, коли на дворі негода: дощ, заметіль, холод – найкраще допомагають заробляти. Коли на дорозі ожеледиця, мене виручає жіноча хитрість – обираю ті, маршрути, де знаю, що дорога безпечна. Також це може бути спекотне літо. На сьогодні люди стали економними. Викликають лише при необхідній потребі: лікарні, дитсадочки, школи, вокзали, або у нічний час, коли громадський транспорт не працює уже.
- Для того, щоб бути в тонусі якось загартовуєтесь?
- Багато п’ю води. Каву рідко, хіба що з колегами раз в день. Намагаюсь підтримувати здоровий спосіб життя. Вранці зазвичай бігаю, тому коли виїжджаю на роботу енергії, хоч відбавляй!)
- Які головні супутники таксиста?
- Чистий й охайний автомобіль. Якщо виїжджати на брудному авто - робота не складеться! Обов’язково має бути заряджений телефон і на ньому мають бути гроші. Трапляються такі випадки, коли потрібно зв’язатись з клієнтом. Також має бути «здача», навігатор або друкована карта і звичайно ж чудовий настрій!)
- Як проводите вихідні?
- Для жінки вихідні – це зміна діяльності!)Тому намагаюсь виконати усі хатні справи: зварити їсти,прибрати, попрати. А відпочинок люблю проводити в колі друзів та чоловіка, виїхавши на природу, вдихнути ковток свіжого повітря, насолодитися співок пташок і просто ще одним чудовим днем!
P.S: Жінка за кермом давно не викликає подиву, та, попри це, багато хто дотепер не сприймає її в ролі таксиста. Мовляв, шоферство – не «бабська» справа. Вінничанка Віра Грибіна є однією з тих, хто зламав стереотипи і спробував довести, що жінка здатна керувати не гірше за представників сильної статті.

З нагоди Міжнародного Дня Таксиста, журнал «Аutohouse» вітає усіх служителів керма з професійним святом! Нехай Ваша машина буде фортецею, на дорозі завжди горітиме зелене світло, щоб перешкоди на шляху не зустрічалися і янгол-охоронець оберіг


Спеціально для журналу «Autohouse»
Інна Жмурко.